Kada igra NK Imotski, mreže ne miruju. Ni njihove ni suparničke

NK IMotski - GNK Dinamo II

Arhivska fotografija | FOTO: Branimir Boban / CROPIX

Zanimljiva najava utakmica osvanula na stranici GNK Dinamo. Tekst prenosimo u cijelosti a izvještaj s utakmice donosimo u popodnevnim satima.

Ino 300

Kad se oni pojave, tada mreže ne miruju! Ni njihove niti suparničke… Lopte frcaju na sve strane, tresu se i mreže i vratnice, vratari su “na streljani”. Samo u zadnje tri utakmice u kojima su istrčali nogometaši Imotskog postignuto je ukupno 15 (!) pogodaka, dakle u prosjeku točno pet! Prošloga su vikenda pobijedili Šibenik s 3:2, prije toga istovjetnim rezultatom svladali Hrvatski dragovoljac u Sigetu, kolo ranije pokleknuli kod kuće protiv Solina koji je pobijedio sa 4:1… Takav, otvoreni i razigrani Imotski ove nedjelje u 13 sati gostuje kod Dinama II u dvoboju 19. kola Druge HNL.

Bit će to, dakle, zatvaranje polusezone na Hitrec-Kacianu, a plavima do kraja kalendarske godine preostaju još dvije utakmice, ali na europskoj sceni. Momčad trenera Marija Cvitanovića u Engleskoj će odigrati dvije preostale utakmice Premier League International Cupa, 16. prosinca protiv Chelseaja i četiri dana kasnije protiv nizozemskog Feyenoorda. U prvom od ukupno tri dvoboja u skupini odigrali su 0:0 protiv Swansea Cityja. U četvrtfinale plasirat će se pobjednici svih šest skupina i dva najbolja drugoplasirana.

Kako god, plavi prvo moraju spustiti zastor na polusezonu u HNL-u. Imotski je, unatoč dvjema uzastopnim pobjedama, i dalje na zadnjem mjestu na ljestvici s bodom manje od Lučkog. No, još je u sjećanju “nered” koji su Imoćani pripremili u Zagrebovu kaznenom prostoru. Neposredno prije spomenutoga poraza protiv Solina protutnjali su Kranjčevićevom pobijedivši 3:1.Dakle, ni tri pobjede u zadnje četiri utakmice nisu im pomogli da izvuku sidro s dna ljestvice, ali ipak sugeriraju kvalitativni pomak i uspon forme. Zimska pauza im, dakle, dolazi upravo u trenucima kad su podignuli formu.

NK Imotski – GNK Dinamo II

Paradoks je, međutim, da je uza svu tu otvorenu igru, utakmice s mnoštvom golova, njihov jedini dvoboj protiv Dinama II ove sezone završen – bez pogodaka. Bilo je to 24. rujna  u dvoboju 8. kola. Plavima je to ujedno bilo treće gostovanje u Imotskom i prvi osvojeni bod. Domaći je vratar Mario Gudelj uspijevao bekendirati udarce maksimirskih napadača da bi u drugom dijelu i Dinamov čuvar mreže Dario Miškić spriječio pogodak zaustavivši nalet Kristijana Puljića u situaciji „jedan na jedan“, i to nedugo nakon što je domaći vezist Luka Begić uzdrmao prečku.

Imotski je prošle sezone “svratio” u Maksimir u utakmici 18. kola, a uspio je zabiti pogodak s igračem manje. Dinamo II još je u prvom poluvremenu vodio s 2:0 uz dva pogotka Ivana Božića, u 70. je minuti zbog drugoga žutog kartona isključen kapetan gostiju Ante Serdarušić, da bi sedam minuta kasnije Tomislav Mrkonjić zabio za konačnih 2:1.

Na klupi gostiju bit će stari maksimirski znanac Darko Dražić. Sadašnji trener Imotskog sudjelovao je u povijesnoj prvoj utakmici hrvatske reprezentacije, u dvoboju protiv SAD-a u Maksimiru 17. listopada 1990. Štoviše, Dražić je odigrao svih 90 minuta.