NK Imotski izgubio od posljednjeplasirane Marsonie

nk_marsonia_nk_imotskiU petom kolu Druge HNL NK Imotski je ubilježio prvi poraz. U Slavonskom Brodu bolja je bila Marsonia 1909 koj je slavila rezultatom 2:1. Prvi su to bodovi za domaću momčad koja se ovom pobjedom pomakla sa samog dna. Sve je loše za goste krenulo krajem prvog poluvremena kada je kod rezultata 1:1 isključen mladi  vratar Gudelj i trener Grabovac je bio prisiljen raditi čak dvije izmjene, uvesti novog vratara i uvesti igrača mlađeg od 21 godine a sve zbog pravila da bar do poluvremena moraju igrati tri igrača mlađa od 21 godine. Sigurno da je to utjecalo na koncepciju igre gostiju koja se morala skroz izmjeniti i domaći su to iskoristili. Jedini pogodak za Imotski postigao je Zvonimir Perković-Šantar. U ostalim susretima izdvajamo remi Mosora i Junaka u dalmatinskom derbiju, petu pobjedu Dugopolja u nizu  i iznenađujuću pobjedu Solina u Gorici.