NK Imotski poražen u Zagrebu od GNK Dinamo II

NK Imotski GNK Dinamo

Arhivska fotografija | Foto: Branimir Boban / CROPIX

Posljednja utakmica prvog dijela drugoligaške sezone završila je susretom između GNK Dinamo 2 i NK Imotski.

NK Imotski završio je polusezonu na posljednjem mjestu. Utakmica u Zagrebu odigrana je danas rezultatom 4: 2 za Dinamo na  travnjaku Hitrec-Kacian.

Ino 300

U 14. minuti Dinamo II vodi protiv Imotskog 1:0. Davor Lovren ubacio je iz kuta, a loptu u srcu peterca dočekao Ivan Božić i glavom ju proslijedio u mrežu. U 25. min Dinamo II vodi 2:0. Petar Mamić bacio je s lijeve strane, lopta pteletjela suparničke braniče, dočekao ju Lovren, poslao povratnu za Danija Olma, koji je s desetak metara plasirao u mrežu. NK Imotski je u 35. minuti smanjio vodstvo plavih na 2:1 udarcem s bijele točke. Nakon slobodnoga udarca s lijeve strane lopta je gužvi u kaznenom prostoru pogodila nekoga od Dinamovih igrača u ruku, a sudac pokazao na 11-erac. Strijelac je bio Tomičić.

Prvo poluvrijeme između Dinama i NK Imotski završilo je 2:1

Davor Lovren u 54. se minuti iz uloge dvostrukoga asistenta prometnuo i u strijelca. Marijan Čabraja ubacio je s lijevoga krila, a Lovren dočekao loptu „na drugoj stativi“ i glavom pogodio suprotni kut za 3:1. U 67. minuti Šime Žužul iskoristio je pogrešku Dinamove obrane, istrčao sam pred vratara Dinka Horkaša i bez problema zatresao mrežu smanjivši na 3:2. U 85. minuti Dinamo II ponovno vodi s dva pogotka razlike. Olmo je pokrenuo akciju, Plantak proslijedio do Lovrena, koji je snažno pucao, domaća obrana odbila loptu, a na nju natrčao Mihaljević i pogodio za 4:2.

Završena je utakmica: Dinamo II – Imotski 4:2

Zagreb, 11. studenoga
Druga HNL, 19. kolo
Stadion Maksimir, igralište Hitrec-Kacian
Dinamo II: Horkaš – Morris, Uremović, Soldo, Čabraja – Muhar, Karimi (73. Plantak); Lovren, Olmo, Mamić (89. Hudećek) – Božić (82. Mihaljević)
Trener: Mario Cvitanović
Imotski: Gudelj – M. Paponja, Šuto, Puljić, I. Paponja – Serdarušić, Landeka (35. L. Šimić); Begić (90+1. Budimir), Mandarić (64. Grubišić), Tomičić – Žužul
Trener: Ivica Pavić
Sudac: Dario Kulušić (Šibenik), Gledatelja: 100
Strijelci: 1:0 Božić (14.), 2:0 Olmo (25.), 2:1 Tomičić (34. pen), 3:1 Lovren (54.), 3:2 Žužul (67.), 4:2 Mihaljević (85.)