Povijesni uspjeh kadeta Imotskog, plasirali se u Prvu HNL

kadeti nk_imotski

Imotska mladost ostvarila je povijesni uspjeh. U finalnoj utakmici doigravanja za ulazak u Prvu HNL imotski kadeti savladali su svoje vršnjake iz Zagreba, ekipu HAŠK-a rezultatom 2:1 te se tako plasirali u elitno natjecanje hrvatskog nogometa.

Utakmicu su bolje otvorili Imoćani i u prvih 20-tak minuta su imali nekoliko prigoda, a onu najbolju iskoristio je fantastični Ante Maršić u 13. minuti. Imali su Imoćani još jednu priliku, ali nisu bili precizni.

Nakon primljenog gola ekipa Domagoja Kosića se malo trgnula i preuzela inicijativu. Imao je HAŠK dvije odlične prilike, ali je odlični golman oba puta sa 3 metra odlično reagirao i obranio udarce protivnika. Imotski se malo povukao i vrebao iz kontre, a jednu takvu je imao Lončar, no malo je komplicirao, učinio potez previše te je bio izblokiran.

U nastavku akcije HAŠK preko Dominika Radića poravnava rezultat. Do kraja odličnog prvog poluvremena još uzbuđenja. Najprije je u 40. minuti zbog udaranja protivničkog igrača isključen igrač HAŠK-a , a u istoj minuti najbolji igrač utakmice, ali i cijelih kvalifikacija Ante Maršić odlično koristi jednu dubinsku loptu i odvodi Imotski na odmor sa velikom prednošću od 2:1.

Odmah na startu drugog poluvremena ozlijedio se standardni stoper Imotskog Mirko Majić, a to je uz već ozlijeđenog Tomića predstavljao veliki problem u zadnjoj liniji obrane. Odlučio je trener Imotskog Marijo Kujundžić Kunta odigrati povučenije i vrebati iz kontre jer je veliki broj utakmica, ali i ozlijeda ostavio traga na njegovoj momčadi. To se pokazalo kao dobitna kombinacija jer HAŠK do kraja  nije ozbiljnije zaprijetio golu Imotskog i rezultat se nije mjenjao.

Imoćani su sa ovom pobjedom ostvarili povijesni rezultat, i jedan od najvećih u sportskoj povijesti Imotske krajine. Dogodine će u Gospinu docu igrati najbolje momčadi Hrvatske.

HAŠK – Imotski 1:2 (1:2)