NK Imotski gazi sve pred sobom. Rezultatom 0:1 ovaj put stradao NK Junak iz Sinja

NK Junak - NK ImotskiVeliki niz se nastavlja. Po lijepom, ali prohladnom vremenu naši momci su odigrali još jednu odličnu utakmicu i zasluženo slavili protiv dobre i čvrste momčadi Junaka. Utakmica je počela obostrano opreznom igrom, jer su obje ekipe poznate po čvrstim obranama i malom broju primljenih golova. Prvih 10-ak minuta nismo mogli vidjeti šanse ni s jedne strane. Tek tada, nakon jednog nesporazuma u obrani domaćina, Krištić uspijeva iščeprkati loptu i pucati, međutim vratar Junaka Runje odlično reagira i izbija loptu u korner. U nastavku akcije dobar centaršut se odbija do Todorića koji šutira, ali tik uz vratinicu.

Nakon toga gosti pokušavaju dugim loptama, od kojih na jednu neoprezno u skoku reagira Bekavac i odbija je rukom, na što sudac Mamić iz Splita opravdano svira kazneni udarac za domaćina. No udarac kapetana Junaka Mandaca, odličnom intervencijom zaustavlja vratar Milina i hvata loptu u zagrljaj.

Obranjeni udarac kao da je dao krila našoj momčadi koja je poslije toga preuzela inicijativu i dominirala do kraja poluvremena, ali ipak bez konkretnog učinka.

U drugih 45 minuta bolje je ušao Junak, imao prividnu incijativu ali bez konkretnih prilika. Imali su i naši nekoliko polušansi bez učinka. I onda u 79. minuti joker s klupe, mladi Perković-Šantar jednu odličnu loptu kapetana Mandarića prima na prsa, daje sebi u for i s lakoćom sprema u mrežu istrčalog Runje. Savršena egzekucija mladog napadača. Stotinjak navijača Imotskog na tribinama je skočilo na noge i gromoglasnim pljeskom pozdravilo prelijepi pogodak. Inače ovo je već deseta asistencija Dalibora Mandarića ove sezone. Impresivna brojka. Do kraja su naši momci rutinski odolijevali jalovim napadima domaćina i mirno utakmicu priveli kraju! Na kraju se na centru začula poznata “truba” i pjesma imotskih momaka koji su sa svojim navijačima proslavili još jednu veliku pobjedu!

Solidno je sudio Vedran Mamić iz Splita.
Za NK Imotski danas su nastupili: Milina, Vučemilović-Grgić, Mrčela, Bekavac, Krištić (od 52. Perković-Šantar), Todorić, Jonjić (od89. Karoglan), Vidošević, Đuzel (od 61. Dilber), Zelenika, Mandarić (kap.)
Igrač utakmice: Zvonimir Perković-Šantar

Piše: Ivica Kvesić