NK Imotski rasipa bodove. Pomorac napušta Gospin dolac s punim plijenom

NK Imotski - NK Pomorac - Gospin dolacPo lijepom, sunčanom i prohladnom vremenu, pred oko 500 gledatelja, gledali smo jedan zanimljiv ali ne baš kvalitetan nogometni meč.
Imotski
je u današnju utakmicu ušao oslabljen neigranjem dva vrlo bitna igrača, ozlijeđenog kapetana Mandarića i “požutjelog”, talentiranog Perkovića Šantara, dok je gostima iz Kostrene nedostajao Weitzer zbog kartona. Rezultat na kraju ipak 0:1 i gosti zasluženo osvajaju 3 boda.

NK Pomorac je bolje otvorio meč, izveli nekoliko uzastopnih kornera, ali bez konkretnog učinka. U 15. minuti odlična prilika za NK Imotski. Slobodan udarac s 18 metara Zelenika upućuje preko gola. U 20. minuti jednu odbijenu loptu Đuzel šalje tik uz vratnicu.
U 22. minuti najbolja prilika za domaćina. Aut sa desne strane izvodi Bekavac, baca loptu u šesnaest metara, obrana gostiju panično reagira i pogađa vastitu prečku, lopta se odbija do današnjeg kapetana domaćina Duje Vučemilović-Grgića koji atraktivno škaricama šutira, međutim golman Burcsa bravuroznom paradom loptu vadi iz samih rašlji.

I kad se očekivao završetak prvog dijela šok za NK Imotski. Jedna visoko upućena lopta u šesnaest metara, skok Mrčele i Šabana, koji teatralno pada, na što sudac pokazuje na bijelu točku. Dojma smo prestrogo, pogotovo kad se vidjelo da Šaban nema nikakvu kontrolu nad loptom. Siguran realizator bio je upravo Šaban. S tim rezultatom se otišlo na odmor uz burno negodovanje domaće publike.

Drugi dio nije donio puno nogometa. Domaćini su pokušavali ugroziti vrata gostiju, imali su terensku inicijativu, ali bez nekih konretnih šansi. Gosti su pokazali da su dobra i čvrsta ekipa, možda i ponajbolja koja je gostovalu u Gospinu docu ove godine.

Za NK Imotski su nastupili: Milina, Vučemilvić-Grgić, Mrčela, Dilber, Bekavac, Todorić (Pandzic), Jonjić (Krištić), Vidošević, Đuzel (Karoglan), Zelenika, Majstorović.
Igrač utakmice: Marin Prpić (Pomorac)