NK Imotski uvjerljivo poražen u Sinju

Junak je u derbiju Druge HNL uvjerljivo pobijedio momčad Imotskog (3:1) u utakmici u kojoj su sva četiri gola pala u drugom poluvremenu.

junak_imotski4-260211Sinjani su u prvom dijelu imali idealne prigode za pogodak, preko Mandaca, Baraća i Samardžića, a gosti samo jednom, preko Jukića. No, mreže su ostale netaknute.

Tek što je počeo nastavak, Samardžić je, nakon dodavanja Petričića, zdesna uputio udarac prema golu gostiju, ali je na loptu natrčao Midenjak i zatresao mrežu.

Nakon toga, Imoćani su pokušali izjednačiti, ali je to kratko trajalo, pa su Sinjani ponovno uzvratili češćim napadima. Jedan od tih, u 73. minuti, završio je drugim pogotkom, koji je velemajstorski postigao Barać nakon dodavanja Samardžića, najboljeg igrača utakmice.

Kad su svi , pa i igrači Junaka očekivali da će s tim rezultatom završiti utakmica, gosti su dali gol. Bekavac je bio precizan. Ipak, treći gol za Junak u trećoj minuti produžetka postigao je Vuković.

Zimska stanka, sudeći prema prvom dvoboju proljetnog dijela sezone, dobro je poslužila nogometašima Mosora; u Žrnovnici su “otkinuli” bod vodećoj Gorici odigravši 1:1 i sada će barem malo pobjeći od prvog pratitelja MV Croatije koja je kod Haška poražena sa 3:2. Do izjednačenja su Mosorani stigli u samom finišu utakmice; u 89. minuti izjednačio je Repić.

Prvu utakmicu u 2011. godini neće po dobrom pamtiti igrači Solina jer su na gostovanju kod Međimurja pali bez ispaljenog metka; doduše nisu pregaženi već minimalno poraženi s 1:0 ali trener Marijo Osibov nikako ne može biti zadovoljan. Njegova je momčad, znatno poboljšana za vrijeme prijelaznog roka, ostala praznih ruku kod dvanaeste momčadi natjecanja.