Završio je prvi izborni krug izbora za Predsjedničku poziciju. Najviše glasova osvojio je Zoran Milanović koji u drugi krug ulazi s aktualnom predsjednicom Kolindom Grabar Kitarović.

Velika izlaznost i želja za promjenama

Imotska krajina ovom trenutku ima 25 527 birača s pravom glasa. Na ovim izborima izlaznost je bila poprilično visoka i iznosi 57,2%. Točnije, glasovanju je pristupilo 14 607 birača. Osam općina i grad Imotski podjelili su većinu glasova na Kolindu i Škoru. Četiri općine osvojio je Miroslav Škoro isto kao i Kolinda Grabar Kitarović. Prevagu u ovakvoj analizi čini grad Imotski koji je većinski birao Škoru.

Škoro je tako pobjedio u Imotskom, Podbablju, Runovićima, Zagvozdu i Zmijavcima, dok je Kolinda osvojila najviše glasova u Lokvičićima, Lovreću, Prološcu i Cisti Provo.

Po broju glasova u cijeloj Krajini pobjednica je Kolinda grabar Kitarović za svega 162 glasa ispred Miroslava Škore. Ukoliko zbrojimo sve glasove koje Kolinda nije dobila, dolazimo do podatka da je Imotska krajina željna promjena. I to premoćno. Skoro 8 tisuća glasača izašlih na ove izbore nije svoje povjerenje ukazalo aktualnoj predsjednici. Glavni konkurent je naravno Miroslav Škoro sa 6384 glasa naspram 6546 glasova Kolinde Grabar Kitarović.

Razlika je otišla drugim kandidatima kao i na nevažeće listiće kojih je bilo ukupno 135.

Ne treba zanemariti niti zavidan rezultat Zorana Milanovića koji je u Imotskoj krajini osvojio 727 glasova i tako postao treći kandidat po preferencijama birača. Četvrto mjesto zauzeo je Mislav Kolakušić sa 361 glasom, a iza njega smjestili su se Dario Juričan i Ivan Pernar sa 150 odnosno 132 glasa.

Svi ostali kandidati su ispod 50 glasova.

Evo kako su birači birali u Imotskom i ostalim općinama

Napomena: tablicu možete micati i horizontalno kako bi na mobilnim uređajima mogli pogledati sve rezultate. Radi preglednosti smo stavili opciju “ostali” i tu se nalaze kandidati koji su osvojili manje od 50 glasova u Imotskoj krajini.

 ŠkoroKitarovićMilanovićKolakušićJuričanPernarOstali
Imotski22782184345134774753
Podbablje119783810562242522
Runovići59543546348911
Zmijavci45042342226128
Zagvozd2472412413478
Proložac73910889328101139
Cista Provo425646303111713
Lovreć34045722205127
Lokvičići1132342017524
UKUPNO63846546727361150132165

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here