Treća HNL: Split tricom kroz Imotski

Gospin Dolac Imotski
Gospin Dolac Imotski | Foto: Branimir Boban / CROPIX

RNK Split i Zadar opravdali su uloge favorita te su nastavak prvenstva otvorili uvjerljivim pobjedama. Split je s 3:0 slavio u Gospinu docu protiv Imotskog. Sva tri pogotka pala su u drugom dijelu utakmice, najprije je Stipe Barać pogodio u 59. minuti a šest minuta nakon vodstva Splita, Dražen Glibo ružnim startom zaradio je izravni crveni karton što je olakšalo posao gostima. Varea u 79. i Gabrić u 85. minuti potvrdili su pobjedu Splita.

Zadar je na Stanovima četvorkom ispratio trećeplasiranu momčad lige, stobrečki Primorac.
Branko Čubrilo opravdao je status pojačanja s dva pogotka, po jedan su dodali Torbarina i Župan. U sljedećem kolu na Parku mladeži igraju Split i Zadar.

Zagora je pogotkom Malčića svladala Kamen a jedan pogodak bio je dovoljan i Jadranu da osvoji tri boda protiv GOŠK-a. Strijelac je bio Mihovil Šutalo u 39. minuti.

U Sinju su Junak i biogradski Primorac podjelili bodove, završilo je 2:2. Dva puta su gosti vodili, pogađali su Bubnjar i Lazarevski, za domaćine su izjednačavali Mornar i Šentija koji je pogodio u 94. minuti za bod Junaka.