Završio četrnaesti Memorijalni turnir Marijan Šuto – “Mrma”

Petar Šuto, brat pokojnog MarijanaČetrnaesti po redu Memorijalni turnir „Marijan Šuto Mrma“ osvojili su nogometaši NK Imotski pobjedom nad NK Solin 2 : 1. Vrlo dobrom igrom zasluženo su osvojili prvo mjesto i pokazali kako nadolazeća sezona II HNL obećava dobar nogomet na Gospinu docu.
Za treće mjesto su se izborili Žrnovničani pobijedivši domaćine, NK Croatiju, rezultatom 3 : 1.

U prvoj utakmici Memorijalnog turnira Imoćani su nadvisili Žrnovčane. U 5. minuti nakon odličnog prodora i ubačaja Damira Rašića s desne strane, na suprotnoj vratnici našao se Obilinović i pospremio loptu u mrežu. Samo šest minuta kasnije,  jedan od ponajboljih igrača Imoćana, Ramirez, izvanredno je uposlio Šutu koji je ušao sam u 16 metara i svladao golmana Radoševića.
Mosoraši su smanjili rezultat u drugom dijelu, kada je nakon pogreške imotske obrane, na odbijenu loptu natrčao Šarić i pogodio mrežu nemoćnog Tomića.

U finalnoj utakmici, NK Imotski je ostao bez vrlo dobrog Ramireza koji je ozlijedio zadnju ložu i hitno je prebačen u splitsku bolnicu.

Najboljim igračem turnira proglašen je Petar Šuto, brat pokojnog Marijana Šute Mrme. Najbolji strijelac je Ivan Fuštar (Solin) s 2 pogotka, o čemu je odlučivao ždrijeb, dok su  najkorektniji bili igrači Mosora iz Žrnovnice.
Sva priznanja dodijelio je Mate Šuto, otac pokojnog Marijana.

Usporedno s glavnim turnirom održan je i turnir pionira na kojem su nastupili Hajduk, Široki, HEP Prijenos iz Splita i domaćin Croatia. U utakmici za 3. mjesto, Croatia je nakon neodlučenog rezultata 3:3, izvođenjem jedanaesteraca pobijedila HEP 5:4.
U finalnoj utakmici mladi Hajdukovci  bili su bolji od Širokog 7:1.

Pišu: P. Škoro i B. Boban