Završili su predsjednički izbori, peti hrvatski predsjednik postao je Zoran Milanović s otprilike 100 tisuća glasova prednosti.

I Milanović i Grabar Kitarović bili su dostojanstveni u svojim govorima pozivajući na uključivost i toleranciju. Spriječili su zvižduke okupljenih prema suparničkim kandidatima.

Imotska krajina glasovala je, moglo bi se reći, očekivano. Ipak, upada u oko porast Zorana Milanovića kao i značajan broj nevažećih listića.

Premoćnu pobjedu ima Kolinda Grabar Kitarović s osvojenih 12 976 glasova (84.1%), Zoran Milanović dobio je respektabilnih 1669 glasova (10.8%) dok je svoje nezadovoljstvo nevažećim listićima iskazalo 776 birača (5%).

Pogledajte tablicu glasovanja po općinama. (Tablicu možete pomicati i horizontalno ukoliko se na mobilnim uređajima ne vidi cijela).

 KolindaMilanovićNevažeći
Cista Provo6023365
Imotski4697823276
Lokvičići385419
Lovreć8695047
Podbablje1952276141
Proložac201616798
Runovići106411963
Zagvozd4996134
Zmijavci8929943
UKUPNO129761669776

 

 

1 KOMENTAR

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here